Dan najboljih: Nagrađeni đaci generacije

Društvo

Laskavo priznanje Đak generacije ponijela je 34 podgorička polumaturanta

KIC Budo Tomović dočekao najbolje (Foto: Arhiva
KIC Budo Tomović dočekao najbolje (Foto: Arhiva "Vijesti")

Na manifestaciji “Dan najboljih”, koju tradicionalno u KIC-u “Budo Tomović” organizuje Sekretarijat za kulturu i sport Glavnog grada, laskavo priznanje Đak generacije ponijelo je 34 podgorička polumaturanta.

To su Marko Ašanin, učenik osnovne škole “Marko Miljanov”, Evica Maraš, učenica OŠ “Gornja Zeta”, Tijana Jolović iz OŠ “Branko Božović”, Miodrag Račić iz OŠ “Vuk Karadžić”, Katarina Zlatičanin iz OŠ "Milan Vukotić”, Andrea Mićanović, Danilo Raspopović, iz OŠ “Savo Pejanović”, Damnjan Nuculović iz OŠ ”Pavle Rovinski”, Marija Marinović, Lazar Vlahović iz škole ”Maksim Gorki”.

Đak generacije škole “Štampar Makarije” je Nikola Raičević, u OŠ “Božidar Vuković - Podgoričanin” Dalila Ajdarpašić, u školi “Niko Maraš” Nataša Klikovac, u OŠ “Mahmut Lekić” Arben Beriša (nastava na albanskom jeziku), i Emir Pepić (nastava na crnogorskom jeziku).

Prestižno priznanje pošlo je i u ruke učenice škole “Vladimir Nazor” Nine Mitrović, kao i Tadije Radusinovića, Anje Ergić, i Milice Brajković iz škole “Radojica Perović”, Esmire Ljuljanović iz OŠ “29. Novembar”, te Isidore Vlaović iz škole “Vlado Milić”, Miloša Terzića iz “Milorad - Musa Burzan” i Staše Šćepanović iz OŠ “Oktoiha”.

Đaci generacije su i Risto Popović iz OŠ “Zarija Vujošević”, Anđela Radonjić, učenica “Dr Dragiša Ivanović”, Srđan Mijović učenik OŠ “Đoko Prelević”, Marko Kažić iz OŠ “Savo Kažić”, Teuta Junčaj, učenica OŠ “Jedinstvo”, Marinko Radonjić iz osnovne škole “Boško Radulović”, Tamara Knežević iz OŠ "21. Maj”, Vera Ujkić iz OŠ “Vojin Popović”, Kristina Ivanović iz OŠ “Đerđ Kastrioti - Skenderbeg”, Aleksandra Todorović iz OŠ “18. Oktobar”, Miloš Lalović, učenik OŠ “Resursni centar za djecu i mlade Podgorica.

V.d. sekretar Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada, Hamdo Kočan poručio je da na Danu najboljih podgoričkih polumaturanata prvenstveno slavimo znanje.

“Zato vam kao našoj budućoj eliti ukazujemo skromnu počast i veliko uvažavanje. Znamo da nije lako biti najbolji, jer je selekcija oštra i neumoljiva, ali vi ste posebni jer ste na samom početku puta prepoznali znakove koji će vas sigurno dovesti ka cilju kojem stremite, kazao je Kočan, koji je nagrade uručio i dobitnicima priznanja “Luča”.

“Lučom” su nagrađeni učenici OŠ “Marko Miljanov”, Marko Ašanin, Lejla Bajramspahić, Mirko Jovović, Andrija Ivanović, Nikola Tiganj, Nina Milić, Anđela Božović, Nemanja Burić, Ivana Vujošević, Jana Vukotić, Nikolina Đuričković , Vuk Popović i Zoran Mijailović, kao i učenice OŠ “Gornja Zeta” Evica Maraš i Jovana Ilić.

Teodora Globarević, Anđela Mladenović, Anđela Radinović, Aleksandra Tmušić, Balša Vujošević, Nevena Ivanović, Vuk Ilić, Bojan Jovanović, Tijana Jolović, Radule Aleksić, Maja Doderović, Andrea Milačić, Luka Minić, Tamara Stanić, Marija Knežević, Ljubomir Bukonja, Matija Marković, Milena Radević, dobitnici su “Luče” iz OŠ “Branko Božović”

Lučnoše iz OŠ “Vuk Karadžić” su Vukašin Marković, Marko Ukšanović, Sanja Šćepanovć, Milica Mitrović, Biljana Popović, Miodrag Račić, Sanja Pekić, a iz ”Štampar Makarije” Aleksandra Vukićević, Marko Garović, Miljan Garović, David Dedić, Staša Đorojević, Luka Jušković, Lina Labović, Mia Medojević, Marija Radević, Jana Šljivančanin, Luka Vesković, Nikica Đuranović, Andrija Jovović, Aleksandra Mili, Ivan Nikić, Nikola Raičević, Lazar Cerović. Milica Bjelica, Marija Radonjić, Jovana Stamatović, Sara Stojkanović, Nikola Šćepanović, Marijan Bajković, Balša Janjušević, Ivana Petričić, Đuro Radusinović, Đorđe Đurišić, Ilija Miranović, Marko Mićković, Danilo Stefanović, Kristina Stevović, Tamara Fuštar.

“Lučom” su nagrađeni i učenici OŠ “Zarija Vujošević” Anid Pepić, Anida Pepić, Risto Popović, Miloš Raičević, ivana Boljević, Lazar Lukačević, Marijana Mijović, Nemanja Popović, kao i učenici škole “Milan Vukotić” Željko Anđušić, Duško Vuletić, Dušan Krstović, Magdalena Krkotić, Nikola Lađić, Vuk Ajković, Silvana Ajković, Živko Krstović, Filip Radičević, Anđela Matanović, Dražen Vuletić, Anja Šuškavčević, Katarina Zlatičanin i Milenko Mijović.

Prestižno priznanje dobili su i učenici OŠ “29. Novembar” Ermin Kajošević i Esmira Ljuljanović, zatim iz OŠ “Jedinstvo” Filja Dedvukaj, Kristina Camaj i Teuta Junčaj, iz OŠ “Pavle Rovinski” Jovana Anđelić, Stojan Ilić, Teodora Popović, Ksenija Lalić, Sanja Crvenica, Balša Vuković, Miloš Divac, Martina Tasić, Danilo Tošić, Iva Dujović, Una Đuranović, Ana Žižić, Ana Jevrić, Damnjan Nuculović, Alen Šuntić, Ivan Vujošević, Iva Dragićević, Nenad Zindović, Ivan Medenica, Andrijana Paljušević, Ljubo Perović, Ksenija RAdenović, Sandra Rajković, Nikolina Mraković, Balša Popović i Jelena Radusinović.

“Luča” je otišla i u ruke učenika OŠ “Vlado Milić” Ksenije Brajović, Gorana Đikanovića, Isidore Vlaović, Nikoline Mugoše, Milene Pavličić i Alekse Filipovića, te učenika OŠ “Maksim Gorki” Lazara Blagojevića, Luke Vulića, Jovane Iković, Nade Knežević, Maraš Jovane, Đorđa Nikolića, Milička Petrovića, Jelene Miranović, Danila Banović, Đorđija Vujačića, Ivane Gazivode, Novaka Joksimovića, Stefana Kljajića, Marije Marinović, Mie Mugoše, Jovana Ognjenovića, Dušana Pešića, Nađe Barović, Jovane Brnović, Lazara Vlahovića, Katarine Vuksanović, Marka Đukanovića, Milene Mijović, Milovana Pejović, Ive Rolović i Nađe Čejović.

“Lučom su nagarđeni i učenici škole “Radojica Perović” Milica Brajković, Lazar Vemić, Anđela Marinović, Nevena RAdinović, Jovana Savić, Sanja Avramović, Marija Božović, Andrijana Mrvaljević, Anica Novović, Dušan Pejović, Tadija Radusinović, Milica Rogan, Stojanović Anđela, Iva Hristov, Aleksandra Božović, Lana Jovović, Filip Radonjić, Ivana Barać, Anđela Trifunović, Aleksandra Barjaktarović, Anja Božović, Mirjana Bubanja, Anja Ergić, Marija Marković, Tijana Raičević, Lazar Rondović, Katarina Vukadinović, Simona Žunjić, Hajdana Janković, Milica Mirotić, Ognjen Mijatović, Jovana Popović, Dušan Stamatović i Miloš Stamatović, te škole "Niko Maraš” Nataša Klikovac, Ana Dobrović, Velimir Dobrović i Ivana Maraš.

Učenici škola “Dr Dragiša Ivanović” Sanja Golubović, Anđela Radonjić, Teodora Tapušković, Ana Jeknić, Blažo Popović, Nikola Popović, Petar Petrušić, Nevena Bujišić, Jelena Laban, Nikola Mumin, Vuko Popović, Mia Čabarkapa, Branislav Šćepanović, Jovana Rajković, Vuk Popović, Aneđa Raković, Vasilije Pavićević, kao i “Milorad - Musa Burzan” Luka Krsmanović, Milena Peličić, Janko Dedić, Uroš Veličković, Diko Jevremović, Kristina Ležajić, Kristina Mandić, Neda Petrić, Milana Savović, Todor Đuškavčević, Nina Novović, Božica Bešović, Anđela Đurović, Veljko Sekulić, Damjan Terzić, Iva Brajović, Darja Jovanović, Balša Kruščić, Dino Lekić, Jana Obradović, Nina Subačev, Miloš Terzić, takođe su dobitnici prestižnog priznanja.

“Lučonoše su i učenici škole “Oktoih” Milica Jovićević, Pavle Vukić, Jovana Drobnjk, Jovana Mišević, Lejla Pervan, Aleksandar Bošković, Haris Muratović, Sara Veljković, Mina Martinović, Dajana Drljević, Bojan Banjević, Mitar Perović, Nikola Šuškavčević, Jovana Šćepanović, Luka Leposavić, Staša Šćepanović, Vukica Rašović, Anja Šoć, Andra Đurašković, OŠ”Vladimir Nazor” Nela Drašković, Danilo Đukanović, Tamara Klepić, Bojana Laban, Ognjen Milošević, Tamara Odavić, Marija Rašović, Marija Vujošević, Nina Mitrović, Marko Popović, Ivana Rabrenović, Petar Radinović, Balša RAdulović, Jelena Stefanović, OŠ “Sutjeska” Dušan Bajić, Sara Dragičević, Marija Dragović, Marko Kankaraš, Milica Klikovac, Jovan Perunović, Danilo Petričević, Olja Rakčević, Mia Vukotić, Marija Vušanović, Anđela Gazdić, Sara Glomazić, Damjan Lakočević, Pavle Ljumović, Vojin Manojlović, Vladimir Marić, Nađa Marojević, Vuk Stanišić, Tatjana Brnović, Jasna Zeković, Martina Petričević, Luka Rakočević, Andrija RAšović, Andrea Krivokapić, Matija Mišković, Anđela Mrkić, Đorđe (Vladimira) Popović, Đorđe (Darka) Popović, Pavle Savković, Pavle Uljarević, OŠ “Đoko Prelević” Srđan Mijović, OŠ “Savo Pejanović” Petar Nikolić, Danilo Raspopović, Pavle Prelević, Milica Ćetković, Lejla Tuzović, Marija Maraš, Teodora Gordijan, Filip Vujošević, Andra Mićanović, Ana Pejaković, Milica Prelević, Elena Čelebić, Slađana Grbović, Sara Ćuković, Danica Šoć, OŠ “Božidar Vuković - Podgoričanin” Ksenija Boričić, Amar Kurgaš, Ermina FEtić, Danilo Marković, Anastasija Vujadinović, Dalila Ajdarpašić, Radule Bulatović, Anđela Bulatović, Edita Rebronja , JU OŠ "21. Maj” Tamara Knežević, Milena Đukanović, Zoran Janković, Katarina Minjić, Miloš DRinčić, Vladimir Ćetković, Danilo Rutović, Božidar Braunović, Danilo Vukotić, Todor Mitrović i JU OŠ “Mahmut Lekić” Aljban Đeljević, Aljeksandar Bojević, Antigon Đokaj, Bora Bojaj, Emina Adžović, Marina Nikolić, Martin Ljuljđuraj, Nora Siništaj, Zana Vuljaj, Arben Beriša, Drita Ljekočaj, Diana Ljekočaj, David Ljekočaj, Sara Siništaj, Amina Đoković, Eduard Đokaj, Dženisa Niković, Kemal Adžiablahović, Ivana Drinčić, Ksenija Drinčić, Emir Pepić, Damir Suljević, Kadir Šabanadžović, Amina Becić i Dina Pepić.

Nagrađeni i takmičari

Prigodnim poklonima nagrađeni su i učenici koji su osvojili neko od prva tri mjesta na Državnom takmičenju. Iz škole “Branko Božović” Tijana Jolović, za osvojeno treće mjesto iz francuskog jezika, iz "”Štampar Makarije” Nikola Raičević, za osvojeno prvo mjesto iz matematike, Danilo Stefanović za osvojeno treće mjesto iz matematike, kao i Aleksandra Milić za osvojeno treće mjesto iz fizike. Učenik Branko Tešanović, iz škole “Pavle Rovinki” nagarđen je za osvojeno prvo mjesto iz engleskog jezika, dok je učenica škole “Oktoih” Staša Šćepanović nagrađena za osvojeno prvo mjesto iz francuskog jezika. Iz OŠ “Sutjeska” nagrađena je Nađa Marojević, za osvojeno prvo mjesto iz italijanskog jezika, Jasna Zeković za osvojeno drugo mjesto iz fizike, Andrija Rašović za osvojeno treće mjesto iz fizike, Danilo Petričević, za osvojeno treće mjesto iz hemije, a učenica “Savo Pejanović” škole Andra Mićanović za osvojeno prvo mjesto iz engleskog jezika.

Autor: Tanja Čađenović

Objavljeno: 07.06.2013 13:18